Odzyskaj to co potrzebujesz

Blog to przestrzeń, gdzie odzyskasz to co Cię straciłeś, ukoisz nerwy, wzbogacisz i wzmocnisz pewność siebie. Skupimy się na Twoim rozwoju.

Jak odzyskać pieniądze od komornika

Jak odzyskać pieniądze od komornika

Bez względu na to, czy próbujesz odzyskać pieniądze od windykatora, czy od banku, ważne jest, abyś rozumiał prawa, które będą miały do Ciebie zastosowanie. Ważne jest również, aby wiedzieć, co możesz zrobić, aby uniknąć kłopotów.

Czy mogą cię pozwać, jeśli nie zapłacisz?

W zależności od prawa obowiązującego w Twoim stanie, możesz być w stanie uniknąć pozwania Cię przez windykatorów. Przepisy te znane są jako przepisy o przedawnieniu. Zależą one od rodzaju posiadanego przez Ciebie długu i stanu, w którym mieszkasz.

Jeśli jesteś zadłużony, najlepszą radą jest skontaktowanie się z wierzycielem w celu wynegocjowania planu spłaty. Będziesz musiał dojść do porozumienia na piśmie. Jeśli się nie zgodzisz, wierzyciel może podjąć kroki w celu odzyskania pieniędzy. Może to obejmować zajęcie pensji lub konta bankowego. Możesz również zostać poproszony o zaprzestanie dokonywania płatności na rzecz wierzycieli.

Jeśli masz przedawniony dług, być może uda Ci się go rozwiązać poprzez spłatę części należności. Może to wystarczyć do ponownego uruchomienia zegara i zakończenia sprawy sądowej.

Jeśli jesteś w trakcie procesu sądowego, możesz chcieć wynająć prawnika. Dobry prawnik może pomóc Ci w poruszaniu się po systemie prawnym i określić czy Fair Debt Collection Practices Act został naruszony. Możesz skorzystać z usługi skierowania od lokalnego stowarzyszenia adwokackiego lub poszukać prawnika online. Możesz również sprawdzić skargi na potencjalnych adwokatów.

W większości stanów obowiązuje okres przedawnienia, czyli czas, w którym można złożyć pozew. Limity są różne, ale większość z nich wynosi od trzech do sześciu lat.

W niektórych przypadkach możesz złożyć pozew wzajemny. Jest to odpowiedź na pozew złożony przez firmę windykacyjną lub powoda. Inkasentowi nie wolno składać zwodniczych oświadczeń ani grozić podjęciem działań poza prawem.

Innym sposobem na powstrzymanie windykatorów jest napisanie “drop dead letter”. Jest to formalna prośba o zaprzestanie kontaktu z Tobą. Musisz wysłać list listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Musisz również zachować kopię.

Jeśli masz duży dług, możesz spróbować go uregulować negocjując plan płatności z wierzycielem. Jeśli nie jest to możliwe, można rozważyć złożenie wniosku o upadłość. Jest to jednak opcja tylko dla osób z bardzo poważnymi problemami finansowymi.

Czy mogą się z Tobą skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej, tekstu lub mediów społecznościowych?

Zaproponowano kilka nowych przepisów finansowych, które pozwolą windykatorom kontaktować się z Tobą za pośrednictwem tekstu, poczty elektronicznej i mediów społecznościowych. Zmiany te mają na celu zapewnienie konsumentom większej kontroli i przejrzystości. Jednak niektórzy obrońcy konsumentów obawiają się, że nowe zasady mogą narazić ludzi na zwiększone nękanie i oszustwa.

Nowe zasady będą wymagały, aby windykatorzy wyraźnie się identyfikowali i podawali sposób, w jaki można zrezygnować z przyszłej komunikacji. Prawo wymaga również, aby podali oni numer telefonu. Firma windykacyjna musi odczekać 14 dni od wysłania komunikatu, zanim będziesz mógł zakwestionować dług.

Te nowe zasady są częścią aktualizacji Fair Debt Collection Practices Act. Według CFPB, zmiany te zostały wprowadzone, aby nadążyć za czasami. Mają one na celu zapewnienie, że konsumenci znają zasady drogi w 2021 roku.

Zmiany będą dotyczyć zarówno firm trzecich, jak i firm windykacyjnych. Firmy windykacyjne third-party będą mogły wysyłać smsy i e-maile, ale nie będą mogły publicznie publikować swoich wiadomości. Zasada ta zabrania również zewnętrznym windykatorom kontaktowania się z biznesowymi adresami e-mail.

Jeśli skontaktuje się z Tobą windykator za pośrednictwem mediów społecznościowych, możesz wybrać opcję zablokowania go. Możesz również zrezygnować z bezpośrednich wiadomości od windykatora na Facebooku lub Twitterze. Musisz również odczekać 14 dni, zanim firma windykacyjna będzie mogła się z Tobą skontaktować na tych portalach społecznościowych.

Ustawa FDCPA dotyczy wszelkiej komunikacji, w tym rozmów telefonicznych, wiadomości tekstowych, poczty elektronicznej i mediów społecznościowych. Jest to prawo stworzone w celu ochrony konsumentów przed nadużyciami i nękającymi windykatorami. Jeśli windykator nie podaje Ci dokładnych informacji, jest to oszustwo. Należy to zgłosić do Federalnej Komisji Handlu (FTC) oraz do władz swojego stanu.

Możesz dowiedzieć się, czy firma windykacyjna jest legalna, patrząc na jej stronę internetową lub recenzje. Niektórzy przedstawiciele branży oferują również pomocne i łatwe w użyciu narzędzia, które pomogą Ci zakwestionować Twój dług.

Ponadto FTC otrzymała w 2021 roku ponad 77 000 zgłoszeń dotyczących oszustw windykacyjnych. Doprowadziło to do wydania wielomilionowego wyroku przeciwko branży windykacyjnej.

Czy mogą Cię ścigać w niewygodnych miejscach?

Zostać użądlonym przez rachunek karty kredytowej nigdy nie jest zabawą. Na szczęście istnieją prawa branżowe, które chronią Cię przed złem finansowej apokalipsy. Chociaż, nadal istnieje wiele okropności, które czekają. Na szczęście odpowiednie informacje w połączeniu z odrobiną dalekowzroczności mogą sprawić, że będziesz wolny od długów. Na przykład szybki telefon do renomowanej firmy zajmującej się redukcją zadłużenia może sprawić, że Twój dług zostanie błyskawicznie rozwiązany. Istnieją usługi takie jak konsolidacja zadłużenia bez zobowiązań, które pozwalają na wzięcie jednej pożyczki i nie muszą się martwić o jej spłatę. Usługi te są zaprojektowane tak, aby pomóc Ci spłacić swoje saldo w ciągu kilku miesięcy, a nie lat. Istnieje również wiele zasobów online, które mogą dostarczyć narzędzi i wiedzy, aby pomóc Ci stanąć na nogi. Wreszcie, jeśli twój wynik kredytowy jest trochę na niskiej stronie, możesz kwalifikować się do programu zarządzania długiem.

Podobne tematy

Udostępnij