Odzyskaj to co potrzebujesz

Blog to przestrzeń, gdzie odzyskasz to co Cię straciłeś, ukoisz nerwy, wzbogacisz i wzmocnisz pewność siebie. Skupimy się na Twoim rozwoju.

Jak odzyskać zablokowany numer w Plusie

Jak odzyskać zablokowany numer w Plusie

Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby odzyskać zablokowany numer w Plusie. Istnieją nawet pewne opcje, które są dostępne na iPhonie, w tym korzystanie z aplikacji Wiadomości do zgłaszania połączeń spamowych.

Odzyskiwanie usuniętych wiadomości tekstowych od kogoś przed ich zablokowaniem

Niezależnie od tego, czy szukasz możliwości odzyskania usuniętych wiadomości tekstowych od kogoś przed ich zablokowaniem w Plusie, czy po prostu chcesz wykonać kopię zapasową swojego telefonu, istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby zacząć. Na szczęście istnieją pewne aplikacje i programy tam, które pomogą Ci wykonać zadanie.

Pierwszym krokiem jest ustalenie, co powinieneś zrobić. W zależności od modelu i producenta telefonu, istnieją różne metody przywracania utraconej wiadomości. Być może będziesz musiał rootować swoje urządzenie, aby uzyskać dostęp do pamięci wewnętrznej. W innych przypadkach będziesz musiał użyć komercyjnej aplikacji, która może odczytać dane z karty SIM. Niezależnie od wybranej metody, należy upewnić się, że telefon jest rozpoznawany przez komputer.

Najlepszym sposobem na przywrócenie brakującej wiadomości SMS jest upewnienie się, że prawidłowo wykonałeś kopię zapasową swoich wiadomości tekstowych. Twój operator lub dostawca usług komórkowych może przechowywać zapisy Twoich wiadomości tekstowych na swoich bezpiecznych serwerach. W niektórych przypadkach będziesz musiał uiścić niewielką opłatę, aby przywrócić swoje teksty.

Możesz również przywrócić brakującą wiadomość SMS poprzez zwykłe ponowne uruchomienie telefonu. Wyczyści to wszelkie nieznane błędy i nie usunie Twoich danych. Jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ nowe wiadomości zostaną utracone. Możesz rozważyć wyłączenie Wi-Fi lub danych komórkowych, ponieważ może to zapobiec nadpisaniu wcześniej zapisanych danych.

Inną świetną metodą na przywrócenie brakującej wiadomości jest użycie aplikacji SMS innej firmy. Możesz znaleźć wiele z nich dostępnych za darmo. Niektóre z nich mają również wersję internetową, która pozwala na przeglądanie wiadomości na pulpicie. Możesz nawet być w stanie wysłać odpowiedź za pomocą aplikacji. Należy jednak pamiętać, że aby uzyskać dostęp do wiadomości, trzeba będzie podać hasło.

Możesz również spróbować ponownie wysłać tekst na ten sam numer telefonu komórkowego. W niektórych przypadkach może być konieczne włączenie trybu Airplane, aby ponownie wysłać tekst.

Jednym z bardziej imponujących i technicznie skomplikowanych sposobów na odzyskanie usuniętej wiadomości tekstowej jest użycie aplikacji innej firmy. Te aplikacje są przeznaczone do pracy na różnych urządzeniach z systemem Android. Niektóre aplikacje będą również wykonywać inne zadania, takie jak wyświetlanie obrazów ulubionych GIF-ów lub filmów, a także skanowanie urządzenia w poszukiwaniu plików. Aplikacje te są również dostępne dla systemów Windows i MacOS. Możesz również użyć tych narzędzi do odzyskania zdjęć i wideo z czatów grupowych. Jeśli nie jesteś pewien, którą aplikację wybrać, istnieją również aplikacje do odzyskiwania danych dla iPhone’a. Możesz użyć tych aplikacji do skanowania w poszukiwaniu usuniętych wiadomości tekstowych, a nawet do ponownego wysłania tekstów, które przegapiłeś.

Wreszcie, można użyć zaawansowanego narzędzia, aby spróbować dowiedzieć się strukturę plików na karcie SIM. Istnieje kilka narzędzi kryminalistycznych tam, że może to zrobić, ale trzeba będzie zapłacić kilka dolarów, aby rozpocząć.

Zgłaszanie numerów spamu w aplikacji Wiadomości

Podjęcie kroków w celu zgłoszenia numerów spamu może być pomocne zarówno dla Ciebie, jak i innych użytkowników Twojego urządzenia. Ważne jest jednak, aby upewnić się, że używasz odpowiedniego protokołu do wykonania zadania. FTC i FCC mają listę zasobów, z których można skorzystać, aby zgłosić numery, które Cię niepokoją. Można również zgłosić numery do operatora sieci komórkowej, aby sprawdzić, czy są one zablokowane.

Aplikacja Wiadomości Apple ma opcję zgłaszania spamu. Jest to funkcja, która jest rozwijana tylko dla wybranych przewoźników. Można ręcznie zgłosić wyłudzony tekst, albo zdecydować się na automatyczne zablokowanie rozmowy.

Pierwszym krokiem do zgłoszenia fałszywego tekstu jest znalezienie numeru w identyfikatorze rozmówcy w telefonie. Będzie on znajdował się na górze aplikacji do obsługi wiadomości i będziesz chciał trzymać go w ręku. Następnie przewiń do dołu wiadomości, a zobaczysz opcję zgłoś śmieciowy tekst. Ta funkcja pomoże Ci usunąć wiadomość i wysłać numer i treść tekstu do Apple.

Innym sposobem na zgłoszenie spamu jest przekazanie wiadomości na kod skrótu 7726 dla GSMA’s Spam Reporting Service. Użycie kodu 7726 to prosty sposób na zgłoszenie spamu do operatora komórkowego. Będziesz musiał również podać szczegółowe informacje na temat wiadomości spamowej. Serwis oznaczy wiadomość jako spam, a Ty otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.

Niektórzy dostawcy usług komórkowych, w tym AT&T, T-Mobile i Verizon Wireless, przyjmują zgłoszenia spamu. Usługi te posiadają aplikację ActiveArmor, która zawiera wiele funkcji blokowania połączeń spamowych i oszustw. W wersji Plus aplikacja zawiera również identyfikację dzwoniącego i kontrolę uciążliwych połączeń. Możesz również włączyć opcję Family Allowances, aby zarządzać typami wiadomości, które możesz otrzymywać.

Dodatkowo, możesz zgłosić podejrzane teksty do FTC. The FTC’s Do Not Call Registry is a good place to start if you’re getting unwanted commercial texts. Możesz również złożyć nieformalne roszczenia do FCC, jeśli nie jesteś pewien pochodzenia otrzymywanego tekstu.

Filtrowanie wiadomości, znajdujące się w Ustawieniach, może również pomóc w blokowaniu określonych numerów. Jest to funkcja, która jest wbudowana w system iOS i możesz ją włączyć, aby zobaczyć, z którymi numerami się kontaktujesz. Jest to trochę bardziej podstawowe niż Android’s, ale nadal może pomóc zablokować źródło tekstu spamu.

Możesz zgłosić wyłudzony tekst również do Google. Firma dostaje kopię ostatnich dziesięciu wiadomości przychodzących od spamera, a następnie analizuje je pod kątem potencjalnego spamu. Trzeba jednak pamiętać, że nie obejmuje to odpowiedzi od spamera.

Niezależnie od wybranej metody raportowania, nigdy nie należy odpowiadać na podejrzane wiadomości tekstowe. Takie postępowanie może doprowadzić do sprzedaży numeru osobie trzeciej. Jest to poważna sprawa i należy ją zgłosić na policję.

Śledzenie nękających połączeń z ukrytych numerów

Otrzymywanie nękających połączeń z prywatnych numerów może być przerażające i frustrujące. Jeśli znalazłeś się w takiej sytuacji, ważne jest, abyś namierzył te numery, abyś mógł zaprzestać nękania. Można to zrobić z pomocą prywatnych detektywów lub aplikacji. Możesz również skorzystać z usług swojego operatora telefonicznego.

Pierwszą opcją jest zgłoszenie dzwoniącego do lokalnego organu ścigania. Możesz wypełnić raport policyjny i zachować pisemny zapis rozmów. Są to ważne informacje, które policja może wykorzystać do zidentyfikowania osoby, która do Ciebie dzwoni. Zapobiegnie to ponownemu kontaktowi z Państwem, a nawet może sprawić, że przestanie ona Państwa nękać.

Jeśli chcesz lepiej poznać numer telefonu, który do Ciebie dzwoni, możesz skorzystać z usługi o nazwie Call Trace. Jest to darmowa usługa, która pozwala zobaczyć, kto dzwonił do Ciebie przez ostatni rok lub tak. Jest on obsługiwany przez różne linie naziemne, usługi VoIP i telefony komórkowe. Możesz śledzić połączenie za pomocą *57 lub 1157. Podczas wybierania tego kodu usłyszysz sygnał potwierdzenia. Po zakończeniu połączenia będziesz mógł uzyskać dostęp do informacji kontaktowych dla tego numeru.

Inną możliwością jest zablokowanie numeru w telefonie. Większość firm telefonicznych zmieni dla Ciebie numer za darmo. Jeśli obawiasz się, że Twój numer może być wykorzystywany do spamu, oszustw lub innych celów, możesz również zablokować ten numer. Wówczas będziesz wiedział, kto do Ciebie dzwoni i czy ta osoba jest uprawniona. Może to również zapewnić Ci spokój ducha i pomóc w utrzymaniu bezpieczeństwa Twojej rodziny.

Jeśli jesteś abonentem skrzynki Caller ID, możesz również śledzić numer za pomocą tej usługi. W zależności od obszaru, usługi te są dostępne za darmo lub można zapłacić niewielką opłatę. Zazwyczaj trzeba podać swoje nazwisko i adres do dostawcy. Można również uzyskać bezpłatną próbę, jeśli chcesz.

Jeśli nie jesteś w stanie śledzić pewien numer, możesz skontaktować się z dostawcą usług telefonii komórkowej i poprosić ich o ustawienie pułapki. Jeśli to zrobisz, usługa będzie rejestrować połączenie w specjalny sposób. Gdy połączenie zostanie skierowane na Twój telefon, usługa będzie wtedy automatycznie śledzić rozmowę.

Możesz również śledzić nieznane numery za pomocą aplikacji takich jak Hiya. Aplikacja jest potężnym narzędziem, które może pokazać nazwę, adres i inne szczegóły osoby lub numeru. Wykorzystuje również zaawansowaną technologię AI do wykrywania zaawansowanego szyfrowania. Posiada ogromną bazę adresów i miliony numerów telefonów. Jeśli nie znasz nazwy osoby, która Cię nęka, aplikacja może ją śledzić i znaleźć jej prawdziwe imię.

Podobne tematy

Udostępnij