Odzyskaj to co potrzebujesz

Blog to przestrzeń, gdzie odzyskasz to co Cię straciłeś, ukoisz nerwy, wzbogacisz i wzmocnisz pewność siebie. Skupimy się na Twoim rozwoju.

Jak odzyskać administratora strony na Facebooku

Jak odzyskać administratora strony na Facebooku

Niezależnie od tego, czy masz zhakowane konto, czy Twój administrator strony nie może się zalogować, ucieszy Cię wiadomość, że możliwe jest odzyskanie administratora strony na Facebooku. Jednak będziesz musiał wiedzieć kilka rzeczy, zanim zaczniesz to robić.

Dodaj administratora

Dodanie administratora, aby odzyskać administratora strony na Facebooku może być ważnym zadaniem dla każdej firmy. Może to uratować firmę przed naruszeniem cyberbezpieczeństwa i pozwolić na delegowanie wielu zadań do kogoś innego. Jednak zdobycie kontroli nad stroną na Facebooku może być długotrwałym procesem. Zanim zaczniesz, ważne jest, aby wiedzieć, jak to zrobić poprawnie.

Najpierw musisz ustalić, kto założył Business Managera. Aby to zrobić, musisz znaleźć nazwisko osoby, która stworzyła stronę. Jeśli nie możesz, będziesz musiał się z nimi skontaktować. Możesz również poprosić pierwotnego właściciela strony o sprawdzenie jej statusu, aby sprawdzić, czy została ona naruszona. Jeśli potwierdzą, wtedy możesz odzyskać dostęp do strony.

Będziesz chciał dodać administratora do obszaru Business Manager, a także kilka innych osób. Wtedy będziesz mógł delegować reklamę i moderację strony na Facebooku. Możesz nawet użyć swojej roli redaktora, aby obsłużyć codzienne zarządzanie stroną na Facebooku.

Możesz dodać do pięciu administratorów do każdej strony. Musisz być Administratorem, aby stworzyć nowego Admina i musisz mieć adres e-mail. Będziesz musiał również polubić stronę. Jeśli nie masz statusu Admina, będziesz musiał poprosić swojego Admina o zmianę ról.

Możesz również usunąć admina, jeśli uważasz, że nie pasuje on do Twojej strony. Na przykład, jeśli uważasz, że kradną własność intelektualną, to nie powinieneś promować ich na Admina.

Możesz również usunąć siebie jako właściciela strony. Jest to stosunkowo proste zadanie, ale wymaga działań w ustawieniach Strony. Jeśli to zrobisz, będziesz musiał podać numer telefonu, który jest związany z Twoją firmą. Zanim to zrobisz, będziesz musiał potwierdzić ten numer z Facebookiem.

Kroki związane z odzyskaniem Page Admin na Facebooku mogą się różnić w zależności od przypadku. Być może trzeba będzie zgłosić próbę włamania lub dostarczyć oficjalne dokumenty potwierdzające, że jest się właścicielem strony.

Skontaktuj się z innymi adminami

Odzyskanie admina strony na Facebooku może być długim i skomplikowanym procesem. Na szczęście Facebook pozwala na roszczenie swojej strony i odzyskanie pełnych praw administracyjnych. Będziesz musiał przedstawić dowód, że jesteś właścicielem strony.

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy strona została zhakowana lub czy ktoś przejął kontrolę nad kontem. Jeśli uważasz, że strona została zhakowana, możesz to zgłosić w imieniu właściciela strony. Możesz również skontaktować się z Facebookiem za pośrednictwem strony pomocy biznesowej, aby uzyskać więcej informacji.

Możesz również skontaktować się z innymi administratorami stron na Facebooku, aby odzyskać stronę, która została zhakowana lub została usunięta. Możesz skontaktować się z administratorem za pośrednictwem strony ustawień biznesowych lub możesz poprosić oryginalnego twórcę strony o sprawdzenie, czy strona jest nadal aktywna.

Następnie, będziesz musiał wykonać kroki przedstawione przez Adminów strony, aby zażądać swojej strony. Możesz to zrobić logując się na stronie i klikając naPo Godzinach”Czy to Twoja firma?”. Jeśli strona nie jest zgłoszona, zobaczysz tag “Nieoficjalna strona”. Będziesz musiał dostarczyć dokumenty potwierdzające, że jesteś właścicielem strony.

Po dostarczeniu wymaganych informacji, otrzymasz telefon od Facebooka. Będziesz musiał użyć numeru telefonu, który jest publicznie wymieniony. Ten numer telefonu będzie musiał być powiązany z Twoją firmą. Jeśli nie jesteś w stanie podać numeru telefonu, nie będziesz w stanie uzyskać odzyskać swoją stronę.

Po udanym odzyskaniu strony, możesz zacząć tworzyć treści wirusowe i promować stronę. Możesz edytować stronę i umieszczać na niej komentarze i filmy. Możesz również tworzyć aplikacje dla strony. Możesz dodawać zdjęcia do strony i usuwać je.

Po odzyskaniu strony należy założyć konto Facebook Business Manager. Pozwoli Ci to na tworzenie nowych stron, zarządzanie istniejącymi stronami i akceptowanie próśb o dostęp. Możesz również użyć swojego konta Business Manager, aby zgłosić nieuczciwych administratorów.

Odzyskaj, jeśli konto administratora zostało zhakowane

Uzyskanie dostępu do zhakowanego konta nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Jeśli straciłeś kontrolę nad swoją stroną na Facebooku, będziesz musiał zrobić kilka rzeczy, zanim będziesz mógł ją odzyskać.

Przede wszystkim musisz ustalić, czy Twoja strona została zhakowana. Możesz sprawdzić na własną rękę lub poprosić znajomego, aby sprawdzić, czy widzieli jakieś wiadomości od hakera. Jeśli mają, możesz chcieć skontaktować się z hakerem. Jeśli tego nie zrobili, możesz odzyskać swoją stronę.

Gdy już wiesz, że Twoja strona została zhakowana, musisz zgłosić ten incydent. Możesz to zrobić poprzez formularz, który można znaleźć na stronie Facebooka. Dzięki temu będziesz mógł powiadomić o problemie Zespół Wsparcia Facebooka. Będziesz musiał dostarczyć dowód, że strona jest ważna, a osoba z niej korzystająca ma tożsamość. Może być również konieczne podanie numeru telefonu.

Następnie będziesz musiał zresetować swoje hasło. Aby to zrobić, będziesz musiał użyć swojego adresu e-mail. Odbędzie się to poprzez wysłanie kodu uwierzytelniającego na adres e-mail. Będziesz musiał również znać adres e-mail osoby, która zhakowała konto. Jeśli masz dwa konta na Facebooku, będziesz musiał włączyć uwierzytelnianie dwuczynnikowe dla drugiego.

Jeśli nie możesz zalogować się na swoją stronę, może to być spowodowane tym, że haker zmienił Twój adres e-mail. Jeśli tak jest, będziesz musiał stworzyć nowe hasło ze znakami specjalnymi. Po ustawieniu nowego hasła, będziesz mógł ponownie zalogować się na swoją stronę.

Jeśli Twoja strona została zhakowana, możesz również skontaktować się z Facebookiem poprzez stronę pomocy dla firm lub poprzez osobistą stronę wsparcia. Będziesz musiał być tak szczegółowy, jak to możliwe w swoim zgłoszeniu. Być może trzeba będzie przesłać zdjęcie lub wypełnić formularz, aby mieć pewność, że zespół wsparcia Facebooka może zidentyfikować cię.

Jeśli nie masz pewności co do odzyskania swojej strony na Facebooku, możesz skorzystać z narzędzia z przewodnikiem. Jeśli nie jesteś w stanie odzyskać swojego konta, możesz skontaktować się z Facebookiem, aby zażądać usunięcia.

Złóż odwołanie

Niezależnie od tego, czy Twoja strona została zawieszona, zbanowana czy usunięta, istnieją kroki, które możesz podjąć, aby odzyskać kontrolę nad swoim kontem na Facebooku. Pierwszym krokiem jest zgłoszenie problemu do Facebooka. Możesz to zrobić za pośrednictwem Centrum Pomocy. Możesz również dotrzeć do innych użytkowników na forum społeczności.

Często Facebook skontaktuje się z właścicielem konta za pośrednictwem poczty elektronicznej. Odpowiedź na wniosek może zająć Facebookowi do 72 godzin. Jednakże, jeśli wniosek jest złożony wcześnie, może być w stanie odwrócić działania.

Jeśli nie masz pewności co do swojego odwołania, możesz również skontaktować się z czatem pomocy technicznej Facebooka. Aby to zrobić, trzeba będzie wprowadzić swoją stronę Facebook, identyfikator konta Ad, i wybrać język, który chcesz rozmawiać z pracownikami Facebook. To może pomóc w przyspieszeniu procesu.

Jeśli nie jesteś pewien co do konkretnego naruszenia, możesz również przesłać kopię pisemnego raportu lub zrzutu ekranu zablokowanej strony logowania. Może to być pomocne dla przyszłej administracji Facebooka, jeśli zdecyduje się ona na reaktywację Twojej strony.

Jeśli nie jesteś w stanie odzyskać swojej Strony, możesz również poprosić o odwołanie konta reklamowego. Będziesz musiał podać numer telefonu związany z Twoją działalnością. Możesz również dołączyć dowód, że naruszyłeś zasady reklamy na Facebooku.

Jeśli masz pracownika, który odszedł z Twojej firmy i przejął obowiązki administratora Twojej strony, możesz oświadczyć, że nie otrzymał on praw do konta. Możesz też dołączyć umowę o zakazie konkurencji, aby dać Facebookowi podstawy prawne do reaktywacji konta.

Składając odwołanie o odzyskanie swojej Strony, będziesz musiał udowodnić, że jesteś jej prawowitym właścicielem. Może to stanowić pewne wyzwanie. Jeśli jesteś zadowolony ze swoich pracowników, nie będą oni próbowali kraść Twojej własności intelektualnej lub używać Twojej Strony do spamowania lub agresywnego promowania innych stron.

Przed wysłaniem odwołania, upewnij się, że zapoznałeś się z najnowszymi warunkami świadczenia usług i polityką prywatności. Te zasady są regularnie aktualizowane. Wyjaśnią one dlaczego Twoja Strona została zbanowana i jak zapobiec temu w przyszłości.

Podobne tematy

Udostępnij