Odzyskaj to co potrzebujesz

Blog to przestrzeń, gdzie odzyskasz to co Cię straciłeś, ukoisz nerwy, wzbogacisz i wzmocnisz pewność siebie. Skupimy się na Twoim rozwoju.

Jak odzyskać konto na Facebooku bez numeru telefonu

Jak odzyskać konto na Facebooku bez numeru telefonu

Próba odzyskania konta na Facebooku bez numeru telefonu nie jest trudna, ale ważne jest, aby wykonać odpowiednie kroki, aby to zrobić. Ten artykuł nauczy Cię kroki, które należy podjąć, aby uzyskać konto na Facebooku z powrotem.

Reset your password

Czy próbujesz odzyskać swoje konto FB bez numeru telefonu lub zapomniałeś swój e-mail, istnieją kroki, które możesz podjąć, aby dostać się z powrotem. Pierwszym krokiem jest ustawienie silnego hasła. Gdy już to zrobisz, jesteś gotowy do zresetowania hasła, aby odzyskać swoje konto FB.

Narzędzie do odzyskiwania danych na Facebooku pozwala na łatwe zabezpieczenie konta. Możesz go również wykorzystać do zmiany hasła. Proces odzyskiwania konta polega na udowodnieniu swojej tożsamości, ustawieniu nowego hasła i przywróceniu wszelkich dokonanych zmian. Będziesz musiał podać odpowiednie informacje, takie jak nazwa użytkownika, numer telefonu komórkowego i adres e-mail.

Możesz wybrać opcję, aby Facebook wysłał kod bezpieczeństwa na Twój telefon komórkowy. Możesz również zdecydować się na otrzymanie kodu za pośrednictwem wiadomości tekstowej. Gdy poprosisz o kod, otrzymasz sześciocyfrowy kod odzyskiwania konta. Kod ten można następnie wprowadzić w procesie odzyskiwania.

Innym dobrym sposobem na odzyskanie konta FB jest poproszenie o pomoc kogoś zaufanego. Może się jednak okazać, że będziesz musiał poczekać, aż kontakt będzie miał dostęp do Twojego konta. W niektórych przypadkach będziesz musiał czekać nawet do 24 godzin, zanim będziesz mógł się zalogować.

Możesz również poprosić o kod odzyskiwania, dzwoniąc do działu obsługi klienta Facebooka. Mogą one pomóc w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących konta. Będziesz musiał znać numer telefonu, o który prosisz, a także datę i godzinę. Musisz być również przygotowany na udzielenie odpowiedzi na kilka pytań dotyczących Twojego konta.

Oprócz zmiany hasła, można również użyć Facebook Recovery Tool, aby przywrócić wszelkie ostatnie zmiany, które zostały dokonane na koncie. Na przykład możesz usunąć post, który został usunięty z Twojego konta.

Po uzyskaniu informacji o odzyskiwaniu, możesz zalogować się na swoje konto na Facebooku. Można to zrobić z nowego profilu w przeglądarce lub profilu gościa. Można to również zrobić przy użyciu innego adresu e-mail. W tym celu trzeba będzie podać dowód osobisty. Będziesz musiał również wspomnieć, że złożyłeś wniosek o odzyskanie konta na FB.

Uzyskaj dostęp do konta e-mail

Niezależnie od tego, czy straciłeś konto na Facebooku, czy też Twoje konto e-mail zostało zhakowane, istnieje kilka wskazówek, które pomogą Ci odzyskać potrzebne informacje. Obejmują one włączenie dwuskładnikowego uwierzytelniania, przeglądanie autoryzowanych loginów i ustawianie alarmów o nierozpoznanych logowaniach.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zweryfikowanie swojej tożsamości. Możesz to zrobić logując się na Facebooku i wpisując swoje imię i nazwisko. Jeśli zapomniałeś hasła, możesz użyć linku Zapomniałem hasła na stronie logowania, aby je zresetować. Zostaniesz poproszony o wprowadzenie kodu bezpieczeństwa. Jeśli nie masz adresu e-mail lub numeru telefonu, będziesz musiał użyć specjalnego kodu logowania.

Po wprowadzeniu adresu e-mail otrzymasz od Facebooka wiadomość z linkiem, który przeniesie Cię na stronę “Odzyskaj swoje konto”. Ta strona wymaga wybrania konta i podania nowych informacji kontaktowych. W tym celu może być również konieczne wybranie nowego profilu przeglądarki lub utworzenie nowego konta gościa.

Drugą rzeczą, którą musisz zrobić, jest weryfikacja profili użytkowników, które masz na Facebooku. Należą do nich Twoi znajomi, kontakty oraz inne osoby, którym zezwoliłeś na dostęp do swojego konta. Jeśli masz więcej niż pięciu znajomych, możesz wybrać kilka z nich jako zaufane kontakty. Jeśli wybierzesz te osoby, zostaną one powiadomione, gdy będziesz potrzebować ich pomocy. Będziesz musiał podać adres e-mail, numer telefonu oraz ważny dowód osobisty ze zdjęciem.

Ostatnim krokiem do odzyskania konta na Facebooku jest ustawienie silnego hasła. Hasło, które wybierzesz powinno być unikalne i wyjątkowe dla Ciebie. Powinno być długie i zawierać co najmniej jeden znak specjalny.

Możesz także wybrać obejście dwuskładnikowego uwierzytelniania poprzez użycie specjalnego kodu logowania. Kod ten może być podany przez zaufaną osobę. Jeśli wybrałeś otrzymanie kodu odzyskiwania od zaufanego kontaktu, kod zostanie wysłany na adres e-mail tego kontaktu. Jeśli jeszcze nie skonfigurowałeś zaufanych kontaktów, możesz przejść do strony ustawień zabezpieczeń i dodać je.

Sprawdź swoje ostatnie posty

Korzystanie z narzędzia do odzyskiwania danych na Facebooku to świetny sposób na zabezpieczenie konta. Będziesz jednak musiał przedstawić jakiś dowód tożsamości, aby upewnić się, że jesteś właścicielem konta. Będziesz musiał również zweryfikować swój adres e-mail i numer telefonu. Jeśli nie pamiętasz tych szczegółów, możesz poprosić znajomego o pomoc w uzyskaniu dostępu do informacji “O” na koncie.

Alternatywnie, możesz poprosić o kod bezpieczeństwa z Facebooka przez SMS lub e-mail. Będziesz musiał podać swój numer telefonu i kod kraju, a także ważny adres e-mail. Po podaniu tych szczegółów, zostaniesz przeniesiony na stronę, gdzie zostaniesz poproszony o wprowadzenie kodu bezpieczeństwa.

Jeśli nie uda Ci się odzyskać konta na Facebooku za pomocą tych metod, możesz przesłać formularz rozwiązywania problemów. Proces odzyskiwania może trwać kilka tygodni, więc bądź cierpliwy. Po czterech do ośmiu dni, zostaniesz powiadomiony o stanie swojego konta. Jeśli nadal masz problemy, możesz skontaktować się z pomocą techniczną Facebooka, aby uzyskać pomoc.

Możesz również poprosić o kod bezpieczeństwa, jeśli Twoje konto zostało wyłączone. Oznacza to, że naruszasz warunki korzystania z usługi lub wysłałeś zbyt wiele próśb o znajomych. W takim przypadku możesz odwołać się od zawieszenia.

Dopóki Twoje konto nie zostanie przywrócone, nie będziesz mógł się na nie zalogować. Możesz jednak nadal widzieć wszystkie swoje posty. Możesz również zmienić swoje hasło. Na koniec możesz zgłosić złe profile do pracowników Facebooka.

Jeśli nie masz zaufanego kontaktu, który mógłby poprosić o kod weryfikacyjny, być może będziesz musiał poczekać kilka dni, zanim uzyskasz dostęp do swojego konta. Będziesz musiał znać pełne imię i nazwisko co najmniej trzech osób, które mogą pomóc Ci odzyskać konto. Jeśli nie masz żadnej z tych osób, będziesz musiał odbudować swój profil od podstaw.

Możesz również zmienić swoje hasło do Facebooka, jeśli je zapomniałeś. Możesz to zrobić poprzez swoją pocztę elektroniczną lub poprzez swoje konto Google. Zmiana hasła pomoże zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi do Twojego konta.

Jeśli nie chcesz korzystać z tych metod, możesz spróbować skontaktować się bezpośrednio z Facebookiem. Możesz również spróbować zmusić swoje urządzenie do wylogowania.

Unikanie ponownego blokowania lub wyłączania konta w serwisie Facebook

Kilku użytkowników zostało zablokowanych ze swoich kont w serwisie Facebook z powodu zwiększenia środków bezpieczeństwa. Firma zaostrzyła swoje procedury bezpieczeństwa, aby chronić użytkowników przed cyberstalkingiem i fałszywymi kontami.

Jeśli uważasz, że Twoje konto zostało zablokowane, możesz złożyć odwołanie. Proces ten polega na wypełnieniu formularza apelacyjnego z podaniem imienia i nazwiska oraz danych. Po przesłaniu informacji, Facebook przeanalizuje Twoją prośbę. Jeśli uzna, że konto zostało wyłączone z uzasadnionego powodu, pozwoli Ci na ponowną aktywację konta.

Jeśli Twoje konto zostało wyłączone, możesz zostać poproszony o odpowiedź na pytanie zabezpieczające. Następnie otrzymasz kod bezpieczeństwa, który będziesz musiał wprowadzić na swoje konto. Jeśli masz znajomego z dostępem do konta, możesz poprosić go o pomoc w odblokowaniu konta. Możesz również spróbować zalogować się na swoje konto za pomocą innego urządzenia.

Gdy Twoje konto zostanie przywrócone, zostaniesz o tym powiadomiony przez Facebooka. Ilość czasu, jaką musisz czekać na przywrócenie konta, będzie różna. W zależności od przyczyny zablokowania konta, proces odzyskiwania może trwać do tygodnia.

Aby zapobiec zablokowaniu konta, należy uważać na to, co publikujemy na Facebooku. Należy zwracać uwagę na to, ilu ma się znajomych i jak często publikuje się posty. Powinieneś ograniczyć liczbę próśb o znajomych do kilku. Jeśli masz firmę, powinieneś pamiętać o przestrzeganiu zasad dotyczących promocji i reklamy.

Możesz również stworzyć metody tworzenia kopii zapasowych dla swojego konta. Metody te zabezpieczą Twoje konto w przypadku utraty telefonu lub urządzenia. Możesz również skontaktować się z Facebookiem, jeśli masz problemy z logowaniem.

Możesz również zmienić swoje hasło i adres e-mail. Możesz również ustawić swój identyfikator na Facebooku na przechowywanie przez miesiąc lub rok. Dzięki temu Facebook będzie mógł zweryfikować Twoją tożsamość, co może pomóc w odzyskaniu dostępu do konta.

Wreszcie, możesz skontaktować się z Facebookiem, aby zgłosić podejrzaną aktywność. Po zalogowaniu się na swoje konto możesz zostać poproszony o obejrzenie zdjęć lub filmów. Jeśli uważasz, że jesteś oszukiwany w celu zainstalowania oprogramowania, możesz skontaktować się z firmą w celu uzyskania dalszych informacji.

Podobne tematy

Udostępnij