Odzyskaj to co potrzebujesz

Blog to przestrzeń, gdzie odzyskasz to co Cię straciłeś, ukoisz nerwy, wzbogacisz i wzmocnisz pewność siebie. Skupimy się na Twoim rozwoju.

Jak odzyskać pieniądze za zniszczenie mienia

Jak odzyskać pieniądze za zniszczenie mienia

Niezależnie od tego, czy próbujesz odzyskać pieniądze od kogoś za celowe zniszczenie mienia, czy też szukasz ubezpieczenia za wyrządzone szkody, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć.

Celowe zniszczenie mienia

Uzyskanie oskarżenia o złośliwe przestępstwo zniszczenia mienia może być w dół, ale dobrze zbadana strategia prawna może umieścić cię w dobrej pozycji. Jednym ze sposobów na zmniejszenie ryzyka jest wynajęcie doświadczonego adwokata obrony karnej Massachusetts. Na szczęście, istnieje wiele z nich wokół. Jeśli masz szczęście, dostaniesz rodzaj adwokata, który może golić niektóre z tego alkoholu z rachunku. Ponadto, są one prawdopodobnie mniej stronniczy przeciwko tobie, a bardziej zainteresowany w uzyskaniu cię z hakiem. Są to najlepsze osoby do rozmowy, jeśli szukasz, aby udowodnić swoją sprawę.

Dobry prawnik będzie w stanie pokazać Ci, ile sąd Ci przyzna. Dobry adwokat będzie również wiedział, kiedy i jak wymigać się od minimów prawnych i pozwoli Ci zapłacić najlepszą możliwą stawkę. Na szczęście istnieją dziesiątki adwokatów w rejonie Bostonu, którzy mogą pomóc Ci znaleźć najlepsze możliwe rozwiązanie Twojego prawnego dylematu. Jeśli szukasz najwyższej notch Massachusetts adwokat obrony karnej, zadzwoń do nas. Można do nas dotrzeć 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Z przyjemnością omówimy Twoją sprawę i przedstawimy Ci bezpłatną wycenę. Niezależnie od tego, czy jesteś oskarżony o przestępstwo, czy nie, możemy pomóc Ci uzyskać odszkodowanie, na które zasługujesz. Co więcej, wskażemy Ci najlepsze strategie minimalizacji szkód.

Wykroczenie lub przestępstwo

W zależności od okoliczności przestępstwa, przestępcze uszkodzenie mienia może być wykroczeniem lub przestępstwem. W obu przypadkach prokurator będzie musiał wykazać, że działania oskarżonego były złośliwe. Posiadanie doświadczonego obrońcy karnego może stanowić różnicę w Państwa sprawie. Zazwyczaj oskarżenie będzie musiało udowodnić, że oskarżony wiedział, że dojdzie do uszkodzenia mienia i że działał celowo.

Aby zostać oskarżonym o przestępstwo, mienie musi być warte co najmniej $1,000. Jeśli wartość mienia jest mniejsza niż $1,000, oskarżony zostanie oskarżony o wykroczenie. Jeśli jednak wartość uszkodzonego mienia jest większa niż $1,000, oskarżony zostanie oskarżony o wykroczenie, które jest uznawane za przestępstwo.

W wielu stanach, karą za skazanie za przestępstwo zniszczenia mienia jest kara więzienia stanowego. Jeśli kwota spowodowanych zniszczeń wynosi ponad 100 000 dolarów, oskarżony może trafić do więzienia na okres do siedmiu lat.

Jeśli wartość mienia wynosi poniżej $100,000, oskarżony może zostać skazany na karę do sześciu miesięcy więzienia. Jeśli wartość mienia wynosi od $10,000 do $100,000, oskarżony może zostać skazany na karę pozbawienia wolności do pięciu lat. Jeśli wartość mienia wynosi od 300 do 10 000 dolarów, oskarżony może zostać skazany na karę do trzech lat więzienia. Jeśli wartość mienia wynosi od 200 do 250 dolarów, oskarżony może zostać skazany na maksymalnie jeden rok więzienia.

Jeśli wartość szkody jest mniejsza niż $1,000, oskarżony zostanie skazany za class one misdemeanor. Jeśli wartość szkody wynosi więcej niż $1,000, oskarżony zostanie uznany i skazany za przestępstwo.

W niektórych stanach koszt naprawy mienia będzie również brany pod uwagę przy określaniu, czy oskarżony zostanie skazany za wykroczenie czy za przestępstwo. Jeśli właściciel zdewastowanego samochodu nie był w stanie zeznać o wartości napraw, prokurator będzie musiał przyprowadzić świadka, który wie o kosztach szkód.

Koszt szkód

Posiadanie zniszczonej własności może być finansowym obciążeniem dla każdego biznesu. Dobrze jest skonsultować się z agentem ubezpieczeniowym, aby ustalić, co jest objęte ubezpieczeniem. Jeśli Twoja nieruchomość została poważnie uszkodzona, możesz być w stanie odliczyć od depozytu lub starać się o zwrot kosztów w sądzie cywilnym.

Aby jak najlepiej wykorzystać takie roszczenie, należy udokumentować szkody i wykazać się odrobiną kreatywności. Użycie kamery wideo lub aparatu fotograficznego pomoże Ci udokumentować szkody i zrobić odpowiednie zdjęcia. Dodatkowo, oznaczenie czasu na zdjęciu ułatwi identyfikację miejsca szkody.

Chociaż nie ma oficjalnej listy, które katastrofy spowodowały największe szkody, szacowany koszt szkód spowodowanych przez huragan Ian wynosi obecnie od 42 mld do 258 mld dolarów. Najwcześniejsze szacunki zostały sporządzone w ciągu kilku dni. Szacunki te są dopracowywane w miarę pojawiania się kolejnych informacji.

Nie ma gwarancji, że będziesz w stanie odzyskać wszystkie swoje straty, ale nie jest niemożliwe uzyskanie przyzwoitej ugody. Będziesz chciał, aby Twój prawnik przejrzał szacunki, zanim podejmiesz decyzję.

Oprócz kosztów zniszczenia mienia i związanych z tym strat, będziesz musiał również rozważyć koszty związane z naprawą lub wymianą uszkodzonego lub zniszczonego sprzętu, mebli, komputerów i innych przedmiotów. Jeśli Twoja nieruchomość została poważnie uszkodzona, będziesz musiał zatrudnić architekta, elektryka lub innego eksperta, aby ocenić szkody. Będziesz także musiał znać swoje prawa i obowiązki jako właściciel. W tym czasie będziesz chciał doręczyć wypowiedzenie swojemu najemcy. Koszt eksmisji lokatora może być potrącony z Twojego depozytu.

Poza kosztami związanymi z naprawą lub wymianą uszkodzonego i/lub zniszczonego mienia, będziesz musiał obliczyć koszty przerwania działalności, utraconych dochodów i innych podobnych wydatków. Istnieje również szansa, że trzeba będzie zapłacić za szkody poniesione przez pracowników podczas ich nieobecności w pracy. Koszty prowadzenia działalności gospodarczej mogą być ogromnym wydatkiem.

Na szczęście istnieje narzędzie od Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA), które pomoże Ci zacząć. W przypadku klęski żywiołowej, możesz być w stanie znaleźć najbardziej opłacalne rozwiązanie dzięki narzędziom online agencji do szacowania strat.

Roszczenie ubezpieczeniowe

Niezależnie od tego, czy byli Państwo uczestnikami wypadku, czy też dom, w którym Państwo mieszkają, został uszkodzony, mogą Państwo kwalifikować się do otrzymania pieniędzy od firmy ubezpieczeniowej. Odszkodowanie to będzie oparte na kosztach naprawy lub wymiany Twojej własności. Będziesz musiał wypełnić formularz dowodu straty, który będzie zawierał szczegóły dotyczące szkód i kwoty, o którą się ubiegasz.

Wiele wypadków skutkuje uszkodzeniem mienia. Ważne jest, aby mieć udokumentowane swoje mienie, aby móc udowodnić jego wartość podczas procesu roszczeń. Należy również zrobić zdjęcia uszkodzonego mienia oraz nagrać wideo z przebiegu zdarzenia. Większość firm ubezpieczeniowych zapłaci za te sprawdzenia. W trakcie procesu roszczeniowego ubezpieczyciel poprosi o dodatkowe informacje, dlatego należy śledzić, czy wszystko przebiega zgodnie z planem.

Jeśli Twój dom został uszkodzony, możesz go odbudować w tym samym miejscu lub sprzedać ziemię i przenieść się w inne miejsce. Można wtedy wynająć dom tymczasowy lub kupić dom w innym stanie. Możesz również poprosić swojego brokera o złożenie wniosku o przyspieszone dochodzenie roszczeń.

Na koniec warto zapoznać się z językiem polisy ubezpieczeniowej i wiedzieć, jakie są Państwa prawa i obowiązki. W niektórych przypadkach trzeba będzie podpisać formularz dowodu straty, ale ten wymóg może zostać zniesiony po spotkaniu z rzeczoznawcą. Można również poprosić firmę ubezpieczeniową o dostarczenie listy sprzedawców, z których można korzystać przy naprawach i wymianach. Należy również sporządzić spis rzeczy i upewnić się, że posiadamy wszystkie rachunki i dowody zakupu.

Być może będziesz musiał wypełnić raport policyjny, jeśli uważasz, że przyczyną szkody był czyn przestępczy. Będziesz musiał również przygotować szacunkowy koszt naprawy lub wymiany oraz dostarczyć firmie ubezpieczeniowej wszelkich innych wymaganych przez nią informacji.

Podobne tematy

Udostępnij