Odzyskaj to co potrzebujesz

Blog to przestrzeń, gdzie odzyskasz to co Cię straciłeś, ukoisz nerwy, wzbogacisz i wzmocnisz pewność siebie. Skupimy się na Twoim rozwoju.

Jak odzyskać skasowane kontakty z telefonu Huawei

Jak odzyskać skasowane kontakty z telefonu Huawei

Niezależnie od tego, czy przypadkowo usunąłeś kontakt, zgubiłeś go, czy po prostu chcesz przywrócić swoje kontakty, możliwe jest odzyskanie usuniętych kontaktów z telefonu Huawei. Aby rozpocząć, musisz wiedzieć, jak uzyskać dostęp do folderu Kontakty w telefonie Huawei i jak odzyskać kontakty.

Krok 1: Uzyskaj dostęp do telefonu Huawei w poszukiwaniu usuniętych kontaktów

Na szczęście można łatwo przywrócić usunięte kontakty z telefonu Huawei. Możesz użyć aplikacji innej firmy lub wbudowanego programu do odzyskiwania telefonu, aby odzyskać swoje cenne kontakty. Możesz również przywrócić kontakty z kopii zapasowej. Możesz to zrobić za pomocą lokalnej kopii zapasowej lub usługi w chmurze.

Możliwe jest również odzyskanie kontaktów za pomocą funkcji synchronizacji Google. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto Huawei i włączysz funkcję synchronizacji. Gdy to zrobisz, możesz wyszukać brakujące kontakty, a następnie je zaimportować. Możesz również ponownie dodać konta lub całkowicie je usunąć. Jeśli kontakty nie są synchronizowane z kontami, być może trzeba będzie spróbować innej metody.

Możesz również uzyskać przywrócone kontakty za pomocą aplikacji na Androida o nazwie DroidKit. Ten program jest bezpłatny do pobrania i może odzyskać kontakty z urządzenia Huawei bez rootowania go. Ma specjalistyczny tryb odzyskiwania dla urządzeń Huawei i pozwala szybko odzyskać usunięte kontakty za pomocą kilku prostych uderzeń.

Jednak nie jest to najlepszy sposób na odzyskanie kontaktów. Istnieje kilka innych sposobów, aby to zrobić. Na przykład, możesz również spróbować zresetować swój telefon. Reset fabryczny zatrze wszelkie kopie zapasowe, które wykonałeś. Jeśli Twoje kontakty są przechowywane na karcie SIM, będziesz musiał ponownie włożyć kartę SIM, aby je zobaczyć. W zależności od modelu, może nie być możliwe wyświetlenie kontaktów na karcie SIM. Może być konieczne przywrócenie kontaktów z pamięci wewnętrznej.

Inną opcją jest przeskanowanie kontaktów za pomocą narzędzia do odzyskiwania danych. Aplikacja do odzyskiwania danych Huawei obsługuje ponad 6000 różnych urządzeń z systemem Android, więc są szanse, że możesz znaleźć program, który działa na twoim konkretnym urządzeniu. Uruchomienie skanowania zajmie zwykle kilka minut i pokaże Ci wszystkie kontakty, które zostały usunięte. Program oferuje również imponujący wskaźnik odzyskiwania.

Możesz również użyć lokalnej kopii zapasowej telefonu Huawei, aby odzyskać utracone kontakty. Możesz utworzyć kopię zapasową kontaktów na zewnętrznej pamięci masowej lub karcie MicroSD. Następnie możesz przenieść kopię zapasową do komputera. Po przeniesieniu kopii zapasowej na komputer możesz użyć aplikacji do odzyskiwania kontaktów, aby odzyskać kontakty, które chcesz. Jeśli masz wiele kont lub zsynchronizowałeś kontakty z innym urządzeniem, być może będziesz musiał wybrać każde konto i wyeksportować je do komputera.

Wreszcie, możesz użyć programu takiego jak PhoneRescue dla Androida, aby wyświetlić podgląd utraconych kontaktów i przywrócić je. Ta aplikacja pozwoli Ci wybrać, które kontakty chcesz przywrócić, a nawet pozwoli Ci zobaczyć wiadomości, które otrzymali.

Krok 3: Sprawdź, czy przywrócił wszystkie usunięte kontakty na interfejsie Kontakty

Niezależnie od tego, czy usunąłeś kontakty z telefonu, czy z aplikacji, ucieszy Cię wiadomość, że istnieją sposoby na ich odzyskanie. Możesz użyć narzędzia do odzyskiwania danych lub sprawdzić, czy telefon przywrócił wszystkie usunięte kontakty w interfejsie Kontakty. Zanim jednak to zrobisz, powinieneś sprawdzić status istniejących kontaktów, aby upewnić się, że nadal znajdują się w telefonie.

Jeśli kontaktów nie ma już w telefonie, możesz spróbować zaimportować je do komputera. Możesz to zrobić za pomocą narzędzia do odzyskiwania danych innej firmy dla systemu Android lub za pomocą aplikacji Kontakty Google. Będziesz musiał zalogować się na swoje konto Gmail i wybrać kontakty, które chcesz przywrócić. Po wybraniu kontaktów, które chcesz odzyskać, możesz użyć ikony menu, aby wybrać lokalizację kopii zapasowej do przechowywania kontaktów. Spowoduje to nadpisanie istniejących danych w urządzeniu, więc powinieneś przywracać kontakty tylko wtedy, gdy jesteś pewien, że nie są one przechowywane w telefonie.

Jeśli zsynchronizowałeś swój telefon z kontem iCloud lub Google, możesz również przywrócić swoje kontakty. Te metody są również dość szybkie i łatwe. Musisz jednak uzbroić się w cierpliwość i poczekać na zakończenie procesu. Jeśli przywracasz z konta iCloud lub Google, będziesz musiał również zalogować się na swoje konto iCloud lub Google, aby zakończyć proces.

Jeśli utraciłeś kontakty w wyniku resetu fabrycznego, przypadkowego sformatowania telefonu lub synchronizacji z nową usługą w chmurze, możesz je przywrócić. Będziesz jednak musiał ponownie zainstalować aplikacje i usługi, których używałeś do synchronizacji telefonu. Jeśli nie zrobisz tych rzeczy, może to skomplikować proces.

Jeśli straciłeś kontakty na swoim iPhonie, możesz również użyć programu iTunes, aby je odzyskać. Będziesz musiał zainstalować program na komputerze i podłączyć urządzenie do komputera. Jeśli synchronizujesz kontakty z iPhone’a, musisz się upewnić, że synchronizujesz je z właściwym kontem. W przeciwnym razie dane zostaną usunięte.

Możesz również odzyskać usunięte kontakty z Google Drive. W tym celu musisz zalogować się na swoje konto Google i wybrać kontakty, które chcesz odzyskać. Następnie możesz przywrócić kontakty do dowolnego czasu w ciągu ostatnich 30 dni lub do niestandardowego okresu czasu.

Jeśli przypadkowo usunąłeś kontakty w systemie Android, musisz sprawdzić, czy telefon przywrócił wszystkie usunięte kontakty w interfejsie Kontakty. Możesz to zrobić, uruchamiając aplikację Kontakty i dotykając przycisku menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu. Zobaczysz wtedy listę wszystkich swoich kontaktów i będziesz mógł wybrać, czy chcesz przywrócić je wszystkie naraz, czy wybrać pojedyncze kontakty.

Krok 4: Przywracanie kontaktów z telefonu Android po resecie fabrycznym

Na szczęście istnieje kilka sposobów na przywrócenie kontaktów z telefonu Huawei po resecie fabrycznym. Jedną z tych metod jest użycie oprogramowania do odzyskiwania danych, aby odzyskać utracone kontakty. Pozwoli to na przeglądanie i wybieranie kontaktów, które chcesz odzyskać. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać tę metodę, będziesz musiał wykonać kopię zapasową kontaktów przed rozpoczęciem procesu przywracania.

Najprostszą metodą przywrócenia kontaktów z telefonu Huawei jest skorzystanie z wbudowanej funkcji tworzenia kopii zapasowych. Możesz wybrać lokalną pamięć telefonu lub utworzyć kopię zapasową danych na Google Drive. Dzięki temu będziesz mógł wybrać, jakie typy danych chcesz przywrócić oraz czy chcesz przywrócić pojedynczy kontakt czy cały folder Kontakty.

Bardziej skomplikowaną, ale bardziej niezawodną metodą przywracania kontaktów jest użycie narzędzia do odzyskiwania danych. To oprogramowanie będzie skanować urządzenie w poszukiwaniu usuniętych lub utraconych plików i przedstawić je do Ciebie. Jest to szczególnie pomocne, jeśli przypadkowo usunąłeś coś ważnego. Oprogramowanie będzie wyświetlać wszystkie pliki na urządzeniu, i daje możliwość albo przywrócić je lub usunąć. Oprócz zwykłych plików, może również odzyskać zdjęcia, filmy i inne pliki, które mogły zostać usunięte z urządzenia. W rzeczywistości, to nawet obsługuje odzyskiwanie karty SD.

Innym sposobem na odzyskanie kontaktów z telefonu Huawei po fabrycznym wytarciu jest użycie aplikacji do synchronizacji kontaktów. Umożliwi to przywrócenie kontaktów z konta Google, ale pamiętaj, że będziesz mógł uzyskać dostęp do kontaktów tylko wtedy, gdy zalogujesz się przy użyciu tego samego konta Google, którego użyłeś do przechowywania kontaktów.

Na koniec będziesz musiał podłączyć swój telefon Huawei do komputera za pomocą kabla USB. Aby mieć pewność, że oprogramowanie będzie działać, będziesz musiał włączyć debugowanie USB. Pozwoli to oprogramowaniu odczytać pamięć urządzenia i zapewni, że będzie w stanie znaleźć i rozpoznać wszystkie Twoje pliki. Po podłączeniu swojego Huawei, uruchom aplikację i wprowadź informacje o swoim koncie Google. Następnie zobaczysz menu opcji z kontem Google, Kontaktami i Kopią zapasową. W menu opcji “Kontakty” kliknij “Przywróć”, aby rozpocząć.

Wreszcie, najlepszym sposobem na przywrócenie kontaktów z telefonu Huawei po przywróceniu go do ustawień fabrycznych jest użycie lokalnej kopii zapasowej. To nie tylko pomoże Ci uniknąć utraty cennych kontaktów, ale także da Ci możliwość odzyskania kontaktów, jeśli urządzenie zostanie zgubione lub skradzione. Istnieje wiele opcji do wyboru, w tym Dropbox i Huawei Cloud. Zaleca się wykonanie kopii zapasowej kontaktów przed próbą fabrycznego wymazania, aby mieć pewność, że będą one bezpieczne.

Podobne tematy

Udostępnij