Odzyskaj to co potrzebujesz

Blog to przestrzeń, gdzie odzyskasz to co Cię straciłeś, ukoisz nerwy, wzbogacisz i wzmocnisz pewność siebie. Skupimy się na Twoim rozwoju.

Jak odzyskać skasowane pliki

Jak odzyskać skasowane pliki

Czy chcesz odzyskać skasowane pliki z komputera, telefonu lub zewnętrznego dysku twardego, istnieje kilka różnych opcji dostępnych dla Ciebie. Pierwszym wyborem, jaki masz, jest pobranie darmowego programu do odzyskiwania plików. Niektóre z programów, które możesz wybrać to Recuva, Glarysoft i SalvageData.

Windows File Recovery

Niezależnie od tego, czy przypadkowo usunąłeś plik, czy masz uszkodzony dysk twardy, Windows File Recovery może pomóc Ci odzyskać utracone dane. Możesz użyć tego narzędzia do odzyskania plików ze sformatowanego lub uszkodzonego dysku twardego, zewnętrznego lub wewnętrznego dysku USB lub dysku ReFS. Można nawet odzyskać pliki, które zostały usunięte z Kosza.

Program Windows File Recovery można znaleźć w menu Start. Program można również pobrać z Microsoft Store. Możesz najpierw wypróbować darmową wersję próbną.

Istnieje kilka różnych trybów do wyboru, w tym tryb zwykły, tryb segmentowy i tryb podpisu. Najlepszym trybem do odzyskiwania usuniętych plików jest tryb segmentowy. Ten tryb pozwala na wykonanie szybszego wyszukiwania, podczas gdy nadal wykonuje bardziej dokładne skanowanie.

Najbardziej podstawową metodą jest użycie głównej tablicy plików (MFT) do przeprowadzenia wyszukiwania usuniętych plików. W trybie Domyślnym, najlepszym sposobem na przeprowadzenie wyszukiwania jest użycie /r, /m, oraz /o (dla wyszukiwania ręcznego).

Istnieje trzeci tryb, który jest bardziej zaangażowany niż dwa poprzednie. Używa on tych samych nagłówków i nazw plików, co poprzednie trzy tryby, ale dodaje /r do linii poleceń. Ten tryb jest najlepszą opcją do odzyskiwania usuniętych plików, zwłaszcza z systemu plików innego niż NTFS. Jest to również najbardziej imponujący tryb odzyskiwania danych, ale musisz być skłonny do wykonania pewnej pracy.

Oprócz programu do odzyskiwania plików w systemie Windows, można również odzyskać utracone pliki za pomocą natywnych funkcji systemu operacyjnego, takich jak “Kosz” lub kopii zapasowej i odzyskiwania. Funkcje te będą często ponownie utworzyć plik, który został usunięty. Ponadto można również użyć funkcji historii plików systemu Windows do tworzenia kopii zapasowych plików i folderów, takich jak te w folderach Videos i Desktop.

Program Windows File Recovery można pobrać i zainstalować z Microsoft Store, a także z menu Start. Jest on przeznaczony do odzyskiwania utraconych plików po uszkodzeniu struktury plików, lub po zmianie rozmiaru dysku.

Recuva

Za pomocą programu Recuva można odzyskać usunięte pliki i inne dane z komputera z systemem Windows. To darmowe narzędzie może nawet odzyskać informacje z nowo sformatowanych dysków. Program skanuje również zewnętrzne dyski twarde, pamięci USB i karty SD. W zależności od potrzeb można wybrać tryb skanowania, typy plików i folder docelowy do odzyskiwania danych.

Recuva występuje w wersji instalacyjnej i przenośnej. Instalacja jest dość prosta i odbywa się poprzez kreatora.

Możesz zdecydować się na użycie kreatora do odzyskania usuniętych plików lub po prostu przeglądać dostępne dane i wybierać te, które chcesz zachować. Recuva wyświetli wyniki w trzech kolorach, w oparciu o typ pliku. Pomarańczowe są nie do odzyskania, a czerwone są częściowo uszkodzone.

Recuva przedstawi również listę najważniejszych plików. Jest to dobry sposób na sprawdzenie, czy dany plik nadal znajduje się w Twoim systemie. Poinformuje Cię, czy można go odzyskać, czy też został nadpisany przez inny plik.

Program może być również używany do odzyskiwania plików z uszkodzonych lub usuniętych pamięci USB. Jest to również przydatne narzędzie do znalezienia brakujących plików na odtwarzaczu MP3 lub karcie aparatu cyfrowego. W przeciwieństwie do wielu programów do odzyskiwania danych, Recuva pozwala na przeglądanie katalogu i wybór typu pliku do odzyskania.

Recuva posiada również miłe forum, na które warto zajrzeć. Forum zawiera pomocne wskazówki i sztuczki, aby zmaksymalizować swoje szanse na odzyskanie utraconych plików. Jest to również doskonałe źródło dodatkowych informacji o oprogramowaniu, w tym obszerny dział FAQ. Możesz również uzyskać pomoc od zespołu wsparcia Recuva, kontaktując się z nim poprzez FaceBook lub Twitter.

Możesz również wypróbować oprogramowanie pobierając je z jego oficjalnej strony. Pomimo swoich wad, Recuva daje największe szanse na odzyskanie danych. Jest kompatybilny z większością systemów operacyjnych Windows i będzie działać na Windows 10, 8, 7, Vista i XP. Darmowa wersja pozwoli Ci wypróbować go tak długo, jak chcesz. Możesz również kupić wersję Pro, jeśli potrzebujesz więcej funkcji.

Glarysoft

Odzyskanie plików po ich usunięciu może być zniechęcającym zadaniem. Ale darmowe oprogramowanie Glarysoft do usuwania plików może pomóc odzyskać utracone dane z komputera, dysku twardego, karty pamięci lub urządzeń zewnętrznych. Posiada przyjazny dla użytkownika interfejs, który pomaga zlokalizować i przywrócić utracone lub przypadkowo usunięte pliki. Obsługuje wiele różnych systemów plików, w tym FAT, NTFS, NTFS + EFS i serii ext.

Korzystanie z programu jest proste, ale zajmuje kilka minut, aby przeskanować komputer lub dysk w poszukiwaniu utraconych danych. Po zakończeniu skanowania, program wyświetla listę wszystkich dostępnych dysków i lokalizację wszelkich utraconych partycji. Następnie można wybrać konkretny dysk, aby szukać plików. Po tym, można wyświetlić podgląd odzyskanych plików. Można również zapisać odzyskane pliki do określonej lokalizacji. Możesz również wyszukać konkretny plik za pomocą drzewa folderów.

Oprogramowanie do odzyskiwania plików może sortować pliki na podstawie nazwy, rozmiaru, daty utworzenia i formatu. Oprócz odzyskiwania plików z dysku twardego lub urządzenia zewnętrznego, może również odzyskać pliki z karty pamięci lub Kosza. Oprogramowanie przeznaczone jest do przywracania plików po trwałych skasowaniach, awariach systemu i utracie spowodowanej przez wirusy.

To darmowe oprogramowanie do cofania plików działa dobrze z urządzeniami z systemem Windows i Linux. Jest również kompatybilny z dyskami wymiennymi, takimi jak dyski flash USB i karty SD.

Program może przywrócić utracone lub przypadkowo usunięte pliki z dysków twardych, kart pamięci i kart SD. Może również odzyskać obrazy z kart CompactFlash, MultiMedia i Secure Digital. Jest również w stanie odzyskać pliki z karty pamięci po uszkodzeniu aparatu. Obsługuje wszystkie główne formaty plików, takie jak AVI, MP3, WAV, WMV i DOC.

W przeciwieństwie do innych narzędzi pro file undelete, Glarysoft nie ogranicza ilości odzyskanych plików, które możesz zapisać. Możesz wyświetlić podgląd wielu typów plików, a także istnieje regularny harmonogram skanowania, który ułatwia ten proces. Najlepiej jednak upewnić się, że masz poprawne informacje przed rozpoczęciem skanowania. Im więcej informacji podasz, tym szybsze będzie skanowanie.

SalvageData

Używanie SalvageData do odzyskiwania usuniętych plików to świetny sposób na zapewnienie odzyskania ważnych danych. Ten profesjonalny serwis oferuje fachowe usługi odzyskiwania danych dla wszystkich rodzajów mediów i urządzeń.

SalvageData ma 96% wskaźnik sukcesu w odzyskiwaniu danych, co czyni ją jedną z najlepszych usług odzyskiwania danych w okolicy. Niezależnie od tego, czy musisz odzyskać utracone dane z uszkodzonego dysku twardego, czy z wirusa, złośliwego oprogramowania lub uszkodzenia systemu plików, SalvageData ma narzędzia i doświadczenie, aby to zrobić.

Możesz łatwo przywrócić usunięte pliki za pomocą darmowego oprogramowania do odzyskiwania danych SalvageData. Program może przeszukać całe Twoje urządzenie pamięci masowej w poszukiwaniu uszkodzonych lub brakujących plików. To narzędzie jest szybkie i wydajne, i jest dostarczane z trzyetapowym przewodnikiem, aby pomóc Ci znaleźć i przywrócić pliki.

Przed przywróceniem usuniętych plików należy ustalić, dlaczego zostały one usunięte. Istnieje pięć różnych metod wymazywania pliku. System operacyjny utrzymuje wskaźniki do danych na dysku. Punkty te informują system operacyjny, gdzie dane są przechowywane, ile miejsca zajmują i gdzie można zapisać nowe dane. Jeśli nie wiesz, jak odczytać wskaźniki, możesz nie być w stanie odczytać danych.

W niektórych przypadkach użytkownik może przypadkowo usunąć plik. Może to być spowodowane tym, że system operacyjny ukrywa plik w oczekiwaniu na utworzenie nowego pliku. W takim przypadku możesz użyć wskaźników, aby zlokalizować plik. Możesz również spróbować przywrócić plik z kopii zapasowej. Jeśli na urządzeniu nie ma żadnych kluczowych plików, możesz spróbować umieścić je w trybie odzyskiwania.

Jeśli nadal nie możesz znaleźć swoich plików, może być konieczne wysłanie dysku twardego do specjalisty ds. odzyskiwania danych. Jeśli nie masz zasobów, aby naprawić fizyczne uszkodzenia na urządzeniu, możesz spróbować twardego resetu. Ta metoda spowoduje wyłączenie urządzenia, zachowując dane. Aby to zrobić, naciśnij i szybko zwolnij przycisk zwiększania głośności na urządzeniu.

Możesz odzyskać usunięte pliki w systemie Windows, szukając poprzedniej wersji pliku. Jest to niezwykle bezpieczna metoda, ale może nie zastąpić w pełni pliku, który został skasowany.

Podobne tematy

Udostępnij