Odzyskaj to co potrzebujesz

Blog to przestrzeń, gdzie odzyskasz to co Cię straciłeś, ukoisz nerwy, wzbogacisz i wzmocnisz pewność siebie. Skupimy się na Twoim rozwoju.

Jak odzyskać wiadomości tekstowe iPhone

Jak odzyskać wiadomości tekstowe iPhone

Czy straciłeś wiadomości tekstowe iPhone’a lub po prostu trzeba odzyskać niektóre, istnieje kilka sposobów można to zrobić. Możesz zresetować swój telefon lub odzyskać ostatnią kopię zapasową. Możesz nawet skontaktować się z dostawcą usług komórkowych, aby dowiedzieć się, jakie masz opcje.

Przywracanie kopii zapasowej iCloud

Przywracanie usuniętych wiadomości tekstowych na telefonie iPhone jest łatwe, zwłaszcza jeśli masz kopię zapasową iCloud. Możesz przywrócić wiadomości tekstowe z kopii zapasowej iCloud na inne urządzenie Apple lub na komputer. Do przenoszenia danych między komputerami a urządzeniami z systemem iOS możesz także użyć programu FoneTool. Jednak aby uzyskać dostęp do pliku kopii zapasowej, może być konieczne zalogowanie się na swoje konto.

Jeśli przywracasz kopię zapasową iCloud, aby odzyskać wiadomości tekstowe, będziesz musiał najpierw pobrać plik kopii zapasowej na komputer. Następnie będziesz musiał podłączyć iPhone’a do komputera. Możesz użyć iTunes lub kabla USB. Po podłączeniu urządzenia możesz otworzyć Findera.

Kopia zapasowa iCloud zostanie wyświetlona na ekranie i zobaczysz wiadomości zapisane w pliku kopii zapasowej. Możesz wybrać wiadomość do przywrócenia oraz załącznik wiadomości. Możesz również wyświetlić podgląd wiadomości tekstowych iCloud.

Po wybraniu wiadomości, które chcesz przywrócić, możesz kliknąć na Zapisz. Następnie możesz zapisać plik na komputerze lub w iPhonie.

Możesz również skorzystać z profesjonalnego narzędzia do przywracania usuniętych wiadomości na iPhonie bez kopii zapasowej. Tego typu oprogramowanie jest dostępne dla systemu Windows lub Mac. Będziesz musiał mieć ważny Apple ID, a także uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Możesz również przywrócić iPhone’a do ustawień fabrycznych. Spowoduje to wymazanie wszystkich danych na urządzeniu, w tym usuniętych wiadomości tekstowych. Ta opcja jest bardzo ryzykowna. Może spowodować utratę innych informacji, takich jak zdjęcia, filmy, kontakty i inne dane.

Jeśli chcesz, możesz wyłączyć tworzenie kopii zapasowej Wiadomości w swoim profilu Apple ID. Ponadto możesz wyłączyć Camera Roll na swoim urządzeniu z systemem iOS. Następnie możesz rozpocząć nowe przywracanie. Będziesz musiał wybrać wersję kopii zapasowej, która zawiera usunięte wiadomości tekstowe.

Przywracanie iPhone’a może trochę potrwać, w zależności od tego, ile danych znajduje się na urządzeniu. Konieczne będzie uzbrojenie się w cierpliwość. Należy również upewnić się, że sieć jest stabilna. Powinieneś także regularnie podłączać urządzenie do komputera.

Przywracanie ostatniej kopii zapasowej

Skasowane wiadomości tekstowe są przechowywane przez krótki okres czasu na iPhonie, co oznacza, że możesz przywrócić ostatnią kopię zapasową, aby je odzyskać. Ten proces nie jest jednak tak gwarantowany, jak inne metody. Podczas procesu będziesz musiał pozostać podłączony do sieci Wi-Fi. Zakończenie całego procesu może zająć nawet godzinę lub dwie.

Zanim zaczniesz przywracać wiadomości z iPhone’a, musisz podłączyć urządzenie do komputera. W lewej górnej części ekranu powinna pojawić się ikona iPhone’a. Konieczne będzie także zalogowanie się za pomocą Apple ID.

Następnie będziesz musiał wybrać typ danych, które chcesz zapisać. Odzyskane wiadomości możesz zapisać w różnych formatach. Możesz je wydrukować lub zapisać jako HTML. Możesz zapisać je w formacie CSV, jak również. Najlepsze jest to, że można użyć oprogramowania do przeszukiwania zarchiwizowanych wiadomości.

Następnie możesz wybrać typ pliku wyjściowego i lokalną ścieżkę, w której zapiszesz swój plik. Najlepsze jest to, że będziesz mógł podejrzeć wiadomości w oknie wyników.

Będziesz musiał również wybrać najnowszą kopię zapasową, aby odzyskać utracone wiadomości. Najbardziej prawdopodobne jest, że najnowsza kopia zapasowa będzie zawierać potrzebne dane. Musi być ona utworzona przed usunięciem wiadomości. W zależności od szybkości połączenia Wi-Fi, cały proces może zająć kilka minut lub kilka godzin. Warto rozważyć odczekanie kilku dni przed podjęciem próby pełnego przywrócenia. Jest to spowodowane tym, że przywracanie zbyt starej kopii zapasowej z mniejszym prawdopodobieństwem będzie w stanie odzyskać jakiekolwiek usunięte dane.

Proces może być skomplikowany, a także żmudny. Jednak nadal należy działać szybko, aby odzyskać swoje utracone wiadomości. Jeśli tego nie zrobisz, Twoje nowe teksty mogą zostać nadpisane. Być może będziesz musiał ponownie zalogować się na wszystkie swoje konta po zakończeniu przywracania.

Wybór najlepszej opcji przywracania wiadomości z iPhone’a będzie zależał od ilości danych, które trzeba przywrócić. Jeśli przywracasz dużą ilość informacji, zakończenie całego procesu może zająć kilka godzin lub kilka dni.

Resetowanie iPhone’a

Niezależnie od tego, czy usunąłeś wiadomości tekstowe lub nieodebrane połączenia, możesz być w stanie je przywrócić, przechodząc przez kopię zapasową iCloud. Ten proces może być bardzo przydatny, gdy trzeba odzyskać wiadomości, które mogły zostać usunięte z iPhone’a. Jednak proces ten obejmuje więcej niż tylko przywracanie starych tekstów.

Aby skorzystać z tej metody, musisz podłączyć iPhone’a do komputera. Możesz to zrobić ręcznie lub za pomocą iTunes. Jeśli używasz Maca, będziesz musiał użyć Findera. Zobaczysz małą ikonę w pobliżu górnej części ekranu, która pokaże ci, co się dzieje.

Po podłączeniu iPhone’a będziesz musiał przejść przez kilka kroków, aby zresetować iPhone’a. Proces jest łatwy do wykonania. Po pierwsze, będziesz musiał ponownie uruchomić iPhone’a. Powinien też pojawić się monit o zaufanie do komputera.

Po ponownym uruchomieniu iPhone’a będziesz musiał wprowadzić swój Apple ID i hasło. Umożliwi to dostęp do pulpitu nawigacyjnego iCloud i aplikacji Wiadomości. Jest to aplikacja, która będzie potrzebna do przywrócenia usuniętych wiadomości tekstowych.

Po wprowadzeniu danych uwierzytelniających iCloud zostaniesz poproszony o wykonanie kopii zapasowej. Może to trochę potrwać, w zależności od tego, jak duża jest kopia zapasowa. Możesz wybrać przechowywanie kopii zapasowej na komputerze lub na koncie iCloud.

Jeśli chcesz zapisać kopię zapasową, musisz się upewnić, że wybierasz właściwą. Jeśli używasz kopii zapasowej, która jest zaszyfrowana, będziesz musiał podać hasło.

Pulpit nawigacyjny iCloud powie Ci również o rozmiarze kopii zapasowej. Będziesz musiał wybrać rozmiar kopii zapasowej, który Cię interesuje. Alternatywnie możesz użyć narzędzia do odzyskiwania danych, aby odzyskać pliki, które przypadkowo usunąłeś. Będziesz mógł wybrać, co zapisujesz, a nawet możesz określić typ pliku wyjściowego.

Ta metoda nie jest dla wszystkich, ale może być dobrym sposobem na odzyskanie utraconych wiadomości. Możesz to zrobić, przechodząc przez kopię zapasową iCloud lub podłączając iPhone’a do komputera.

Skontaktuj się z dostawcą usług komórkowych

Niezależnie od tego, czy przypadkowo usunąłeś swoje wiadomości tekstowe, czy też dostawca usług komórkowych utworzył ich kopię zapasową, istnieje kilka sposobów na ich odzyskanie. Po pierwsze, możesz użyć kopii zapasowej iCloud, aby je przywrócić. Następnie możesz skontaktować się z operatorem komórkowym. Wreszcie możesz kupić aplikację innej firmy, która pomoże Ci odzyskać usunięte wiadomości.

Zanim spróbujesz którejkolwiek z tych metod, warto sprawdzić, czy nie straciłeś wiadomości tekstowych. Sprawdź ustawienia telefonu, aby zobaczyć, czy istnieje przycisk usuwania. Jeśli jest, możesz iść dalej i pominąć ponowne logowanie. Jeśli nie ma przycisku usuwania, będziesz musiał przywrócić iPhone’a do ustawień fabrycznych i przywrócić go z kopii zapasowej iCloud.

W zależności od rozmiaru wiadomości tekstowych, proces ich odzyskiwania może trwać godziny lub dni. Dłuższe czekanie zwiększa szanse na nadpisanie kopii zapasowej.

Jeśli obawiasz się, że złośliwy e-mail lub SMS mógł wprowadzić do iPhone’a złośliwe oprogramowanie, możesz spróbować przywrócić teksty z kopii zapasowej. Jest to jednak ostateczność. Jeśli nadal masz problemy z dostawcą komórkowym, rozważ użycie PhoneRescue dla iOS. Jest to profesjonalne narzędzie do odzyskiwania wiadomości iOS, które może znaleźć usunięte teksty na iPhonie bezpośrednio z kopii zapasowej.

Aby rozpocząć, musisz otworzyć iTunes i podłączyć iPhone’a. Zostaniesz poproszony o podanie Apple ID i hasła. Jeśli masz już Apple ID, możesz go użyć. Jeśli nie, możesz go utworzyć.

Możesz też podłączyć iPhone’a do komputera i skorzystać z aplikacji Finder. Finder jest dostępny dla użytkowników komputerów Mac. Możesz za jej pomocą poruszać się po ustawieniach iPhone’a i innych funkcjach.

Należy pamiętać, że dostawców usług komórkowych obowiązują surowe przepisy dotyczące prywatności. Nie mogą oni przechowywać i utrzymywać zapisów wiadomości tekstowych przez długi okres czasu. Większość głównych przewoźników przechowuje swoje zapisy tylko przez kilka tygodni. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, będziesz musiał złożyć wezwanie do sądu i uzyskać zgodę od osoby, do której próbujesz dotrzeć.

Podobne tematy

Udostępnij