Odzyskaj to co potrzebujesz

Blog to przestrzeń, gdzie odzyskasz to co Cię straciłeś, ukoisz nerwy, wzbogacisz i wzmocnisz pewność siebie. Skupimy się na Twoim rozwoju.

Jak odzyskać dane z uszkodzonego telefonu

Jak odzyskać dane z uszkodzonego telefonu

Niezależnie od tego, czy przypadkowo uszkodziłeś swój telefon, czy też straciłeś dane, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby odzyskać swoje informacje. Zawsze warto regularnie tworzyć kopie zapasowe informacji, a jeśli masz komputer, możesz je przenieść na nowe urządzenie bez większych problemów.

Kopie zapasowe są lepsze niż odzyskiwanie danych

Korzystanie z kopii zapasowych w celu odzyskania danych z uszkodzonego telefonu może być mądrą decyzją. Choć nie jest to gwarancja, że odzyskasz swoje pliki, często jest to możliwe.

Niezależnie od tego, czy masz smartfon, tablet czy komputer, tworzenie kopii zapasowych cennych danych jest istotną częścią ochrony Twoich cyfrowych zasobów. Istnieje wiele rodzajów dostępnych kopii zapasowych, w tym offline, online i w chmurze. Niektóre z tych usług oferują nawet zaawansowane technologie odzyskiwania danych.

Kopie zapasowe to kopie informacji, które są przechowywane na urządzeniach pamięci masowej, takich jak zewnętrzny dysk twardy, chmura lub taśma. Są one zapisywane na danym urządzeniu, dzięki czemu można uzyskać do nich dostęp w przypadku katastrofy.

Najlepszym sposobem ochrony danych jest częste tworzenie ich kopii zapasowych. Silna strategia tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych może uratować firmę przed katastrofą. Może również pomóc Ci uzyskać przewagę konkurencyjną nad innymi firmami, które nie są przygotowane.

Różnica między kopią zapasową a przywracaniem danych jest dość prosta. Kopia zapasowa to kopia oryginalnych danych, natomiast przywracanie danych to proces przywracania danych w przypadku katastrofy.

Kopie zapasowe są generalnie lepsze niż przywracanie danych, ale to nie znaczy, że nie będziesz musiał korzystać z tego drugiego. Powinieneś wiedzieć, jaka jest różnica i jak właściwie z nich korzystać.

Kopia zapasowa to prosty i niedrogi sposób na zabezpieczenie swoich zasobów cyfrowych. Powinieneś tworzyć kopie zapasowe najważniejszych danych co najmniej raz w tygodniu, jeśli nie częściej. Im dłuższy czas pomiędzy kolejnymi kopiami zapasowymi, tym większe prawdopodobieństwo utraty danych.

Na szczęście istnieje wiele rozwiązań, które mogą pomóc w ochronie danych, takich jak korzystanie z aplikacji do tworzenia kopii zapasowych. Aplikacje te są opłacalne, przyjazne dla użytkownika i niezawodne. Możesz nawet wykonać kopię zapasową swoich plików na karcie SD.

W zależności od rodzaju posiadanych danych, możesz rozważyć zarówno wykonanie kopii zapasowej, jak i odzyskanie danych. Ten ostatni może być czasochłonnym procesem i możesz nie odzyskać wszystkich plików. Jednakże, jeśli używasz dobrej aplikacji, możesz odzyskać swoje dane w mgnieniu oka.

Przenoszenie danych z uszkodzonego telefonu na nowy bez komputera

Niezależnie od tego, czy przypadkowo zepsułeś swój telefon, czy po prostu potrzebujesz ściągnąć z niego dane, możesz to zrobić na kilka sposobów. Najprostszym sposobem na przeniesienie danych jest włożenie urządzenia do komputera za pomocą kabla USB. Jeśli masz kartę SD, może być w stanie użyć go do przechowywania danych. Alternatywnie można umieścić urządzenie w nowym telefonie i uzyskać dostęp do plików na nowym urządzeniu.

Oprócz karty SD, można również przenieść dane z uszkodzonego telefonu do nowego telefonu za pomocą kabla USB OTG lub myszy. Możesz również przenieść dane z uszkodzonego telefonu bezpośrednio na komputer. Najlepiej w tym celu pobrać aplikację, która pozwala na zdalny dostęp do urządzeń. Do wyboru jest kilka aplikacji, w tym TeamViewer i AirDroid.

Najlepszą opcją jest użycie aplikacji do przesyłania danych. Te programy pozwolą Ci wybrać dane, które chcesz przenieść, jeden na raz. Pozwoli to zaoszczędzić kłopotów z przeniesieniem wszystkich kontaktów, wiadomości tekstowych i zdjęć w jednym ruchu. Oprócz starego, dobrego transferu danych, możesz również przesłać swoje ulubione filmy i muzykę na konto w chmurze.

Przeniesienie danych z uszkodzonego telefonu do nowego nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Będziesz potrzebował trochę sprzętu, oprogramowania i odrobiny szczęścia. Będziesz także potrzebował komputera, który jest w stanie wykryć twój telefon, który będzie potrzebny do zainstalowania wszystkich odpowiednich sterowników.

Najlepszym sposobem na przeniesienie danych z uszkodzonego telefonu do s nowego telefonu jest użycie aplikacji zdalnego dostępu i kontroli. Istnieje wiele z nich, więc upewnij się, aby zrobić swoje badania i znaleźć najlepsze dopasowanie dla Ciebie. Istnieje również wiele aplikacji do zdalnego tworzenia kopii zapasowych, takich jak RemoDroid i AnyDesk, które pozwolą Ci zachować stare urządzenie nienaruszone podczas przywracania danych do nowego telefonu. Pozwoli Ci to zaoszczędzić stresu związanego z koniecznością polegania na usługach stron trzecich dla Twoich mobilnych potrzeb.

FoneDog Toolkit – Broken Android Data Extraction

Korzystanie z aplikacji innej firmy, takiej jak FoneDog Toolkit – Broken Android Data Extraction, może być świetnym sposobem na odzyskanie usuniętych lub utraconych danych z uszkodzonego urządzenia. Jeśli masz uszkodzony telefon Samsung lub jakiekolwiek inne urządzenie z systemem Android, możesz użyć tego oprogramowania, aby odzyskać swoje ważne dane.

Proces jest łatwy. Możesz pobrać zestaw narzędzi FoneDog na swoim komputerze. Gdy już go zainstalujesz, możesz połączyć telefon z komputerem za pomocą kabla USB. Następnie możesz wybrać pliki, które chcesz odzyskać. Może to być zarówno pojedynczy plik, jak i grupa plików. Po wybraniu pliku lub plików, można je zapisać w nowym folderze na komputerze.

Możesz również użyć funkcji AutoPlay, aby uzyskać dostęp do plików z komputera. Oprogramowanie Recovery Mode przeskanuje urządzenie i wyświetli wszystkie obsługiwane typy plików. Po kliknięciu na plik, będzie można wyświetlić podgląd danych, które może odzyskać.

Możesz również odzyskać dane z uszkodzonego telefonu z systemem Android, usuwając kartę SD lub kartę SIM. Możesz również skopiować cały folder na komputer. Może to być przydatne narzędzie, jeśli telefon nie reaguje na stuknięcia lub jeśli wyłącza się po naciśnięciu przycisku zasilania.

Ponadto możesz użyć funkcji Odzyskaj usunięte dane, aby odzyskać historię połączeń, kontakty i wiadomości e-mail z telefonu. Może to być cenne narzędzie do odzyskiwania danych w przypadku ich utraty w wyniku awarii dysku twardego.

Jednym z najczęstszych rodzajów uszkodzeń telefonu z systemem Android jest pęknięty ekran. Jeśli masz pęknięty ekran w swoim smartfonie, prawdopodobnie twoje urządzenie ma uszkodzony system. Możesz użyć funkcji Recovery Mode w FoneDog Toolkit – Broken Android Data Extraction, aby znaleźć i przywrócić wszystkie dane z pękniętego telefonu.

FoneDog Broken Android Data Extraction to łatwy i skuteczny sposób na odzyskanie cennych danych z uszkodzonego telefonu. Program można pobrać za darmo. Jest on kompatybilny zarówno z komputerami Mac, jak i Windows. Możesz również pobrać wersję próbną i wypróbować ją przed zakupem.

AirDroid Personal synchronizuje android i PC, aby odzyskać pliki z uszkodzonego telefonu

Niezależnie od tego, czy zgubiłeś telefon, czy jest on uszkodzony, nadal możesz uzyskać dostęp do swoich danych za pomocą AirDroid Personal. W przeciwieństwie do innych aplikacji, AirDroid pozwala uzyskać dostęp do telefonu z komputera bez żadnych przewodów lub kabla. Oznacza to, że możesz kontrolować swoje urządzenie, odpowiadać na wiadomości tekstowe, grać w gry lub kontrolować aparat z komputera.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobrać aplikację. Gdy już będziesz miał aplikację, będziesz musiał się zarejestrować i stworzyć konto. Będziesz musiał również przyznać aplikacji pozwolenie na dostęp do swoich plików.

Po zarejestrowaniu się, będziesz mógł zdalnie kontrolować swój telefon z systemem Android z komputera. Będziesz mógł pobierać pliki, wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe, synchronizować zdjęcia między urządzeniami i wiele więcej. Jest to świetny sposób na zarządzanie plikami na komputerze. Możesz również pobrać potrzebne zdjęcia na swój komputer, aby je zachować.

Najlepszą częścią AirDroid Personal jest to, że obsługuje prawie wszystkie rodzaje danych. Możesz nawet przenieść pliki między urządzeniami różnych marek. Możesz także użyć tego programu do zarządzania powiadomieniami z komputera.

Oprócz możliwości przeniesienia danych z uszkodzonego telefonu, możesz również użyć tego programu do sprawdzenia telefonu na odległość. Dzięki prędkości transferu plików 20MB/s, możesz przesyłać pliki między urządzeniami bez użycia kabli.

Można również użyć AirDroid do lustrzanego odbicia ekranu telefonu na komputerze. Jest to dobra opcja, jeśli ekran Twojego telefonu został uszkodzony, ale nie możesz go używać. Następnie możesz skopiować zdjęcia, które chcesz zachować i wkleić je gdziekolwiek chcesz na swoim komputerze.

Inną opcją jest odwiedzenie profesjonalnego warsztatu naprawczego. Firmy te mają techników, którzy mogą odzyskać swoje dane z uszkodzonego telefonu. W rzeczywistości, niektórzy przewoźnicy oferują tę usługę. Możesz nawet być w stanie odzyskać swoje dane w ramach warunków ubezpieczenia.

Możesz również spróbować użyć aplikacji do zdalnego sterowania. Aplikacje te pozwalają na zdalny dostęp do urządzenia, ale nie będziesz w stanie odzyskać wszystkich plików.

Podobne tematy

Udostępnij