Odzyskaj to co potrzebujesz

Blog to przestrzeń, gdzie odzyskasz to co Cię straciłeś, ukoisz nerwy, wzbogacisz i wzmocnisz pewność siebie. Skupimy się na Twoim rozwoju.

Jak odzyskać prowizję od banku

Jak odzyskać prowizję od banku

Niezależnie od tego, czy próbujesz odzyskać prowizję od banku, czy po prostu chcesz się upewnić, że nie jesteś wykorzystywany, istnieje wiele sposobów, aby to zrobić. Pierwszym krokiem jest napisanie listu do banku i wyjaśnienie, jak zostałeś oszukany z prowizji. Jeśli możesz, możesz również wysłać czek lub przekaz pieniężny do banku, aby uzyskać należne Ci pieniądze.

Niewypłacone prowizje to niewypłacone płace

Często zdarza się, że pracodawcy oszukują pracowników z ich prowizji. Może to wynikać z niezrozumienia przez nich umowy lub z powodu pomyłki. Niezależnie od przyczyny, pracownik może mieć roszczenia wobec swojego pracodawcy. Zasługują oni na zapłatę za wykonaną pracę. Zaangażowanie adwokata może pomóc odzyskać te zarobki.

Niewypłacone prowizje są uważane za kradzież wynagrodzenia. To dlatego, że pracownik może mieć roszczenia prawne wobec pracodawcy za nie płacenie ich wynagrodzenia w rozsądnym czasie. Fair Labor Standards Act może również mieć zastosowanie do sprawy. Te przepisy stanowią, że pracodawca musi zapłacić pracownikowi, gdy ten “zarobił”. Innymi słowy, pracodawca nie może odmówić zapłaty pracownikowi zleconemu, gdy pracownik nie zarobił na otrzymaną kwotę.

Gdy pracodawca nie zapłaci pracownikowi za prowizje, pracownik ma prawo złożyć skargę w Kalifornijskim Departamencie Stosunków Przemysłowych lub u stanowego Komisarza Pracy. Statut dopuszcza roszczenia sięgające sześciu lat wstecz, jeśli pracownik był zatrudniony w firmie co najmniej tak długo. Kwota odszkodowania, które pracownik może otrzymać, opiera się na tych samych okolicznościach finansowych, kiedy był zatrudniony. Może to być skomplikowany proces i może trwać miesiącami, więc zalecana jest pomoc adwokata.

Prowizja może być opłatą stałą lub procentem od transakcji sprzedaży. Mogą one być oparte na liczbie sprzedanych jednostek, liczba spotkań zarezerwowane, lub liczba godzin pracy w sezonie zajęty. Kwota pieniędzy, która należy się pracownikowi zlecającemu, różni się od minimalnego wynagrodzenia za ten rodzaj pracy.

Oprócz wymagań dotyczących płacy minimalnej, pracownicy komisowi muszą również spełniać wymagania dotyczące nadgodzin. Różnią się one w zależności od stanu. W Nowym Jorku płaca minimalna pracownika zleconego powinna być równa takiej samej płacy minimalnej dla niepłatnego pracownika godzinowego.

W zależności od umowy, pracodawca może twierdzić, że pracownik utracił prawo do otrzymania swoich prowizji, jeśli odejdzie przed czasem wypłaty. Może również twierdzić, że pracownik nie ma żadnego wkładu w sprzedaż. Ogólnie rzecz biorąc, sądy nowojorskie podtrzymują wyraźny język umów.

Prowizja jest zazwyczaj oparta na procencie od sprzedaży. Może to być stała opłata, lub może to być procent marży brutto z transakcji. Istnieje wiele sposobów obliczania prowizji, ale muszą one być uzgodnione zarówno przez pracodawcę, jak i pracownika. Źle sformułowana umowa może spowodować nieporozumienie, które skończy się brakiem porozumienia. Prawnik od prowizji podejmie dodatkowe kroki, aby zapewnić, że ważna umowa jest w miejscu.

Wysyłka czeku lub przekazu pieniężnego

Kupno przekazu pieniężnego może być świetnym sposobem na dokonanie płatności. Te przedpłacone dokumenty papierowe są dostępne na stacjach benzynowych, w sklepach wielkopowierzchniowych, w kasach kredytowych i na poczcie. Funkcjonują one jak czeki, ale są bezpieczniejsze niż gotówka. Są one również dobrym sposobem na wysyłanie pieniędzy za granicę. Jednak przed zakupem przekazu pieniężnego należy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy.

Możesz uniknąć oszustwa upewniając się, że zakupiony przez Ciebie przekaz pieniężny jest autentyczny. Kiedy kupujesz przekaz pieniężny, powinieneś dokładnie wypełnić formularze. Powinieneś podać imię i nazwisko odbiorcy, a także kwotę zakupu. Jeśli nie jesteś pewien tych szczegółów, powinieneś skontaktować się z Federalną Komisją Handlu lub inną agencją ochrony konsumentów, aby dowiedzieć się więcej. Emitent może również dostarczyć Ci fotokopię dokumentu. Kserokopia ta może pomóc w sprawdzeniu, kto zatwierdził przekaz pieniężny oraz w odnalezieniu osoby, która go zrealizowała.

Kiedy kupujesz przekaz pieniężny, ważne jest, aby zachować pokwitowanie. Może to pomóc w odnalezieniu źródła w przypadku zagubienia przekazu pieniężnego. Jeżeli podejrzewasz, że twój przekaz pieniężny został skradziony, możesz skontaktować się z wystawcą, aby sprawdzić, czy wymieni go na inny. Jeśli nie, możesz uzyskać zwrot pieniędzy. Proces ten może trwać kilka tygodni, więc nie należy wydawać pieniędzy, dopóki nie wiadomo, że bank je zrealizował.

Możesz również sprawdzić w Internecie, czy twój przekaz pieniężny został zrealizowany. USPS oferuje usługę sprawdzania przekazu pieniężnego online. Pozwala to na sprawdzenie statusu przekazu pieniężnego bez konieczności czekania na przesłanie formularza pocztą. Korzystanie z tej usługi kosztuje 6,95 USD, ale opłata wynosi tylko jeden cent, jeśli musisz sprawdzać status częściej niż raz w miesiącu.

W przeciwieństwie do czeku osobistego, przekaz pieniężny możesz zrealizować tylko u odbiorcy. Wystawca może również wymagać, abyś podał szczegóły dotyczące przekazu pieniężnego, w tym datę jego zakupu i kwotę. Możesz również zażądać zwrotu pieniędzy w przypadku zagubienia lub kradzieży przekazu. Jeśli podejrzewasz, że przekaz pieniężny jest fałszywy, powinieneś niezwłocznie zgłosić ten fakt wystawcy.

Mimo że przekazy pieniężne mogą być wygodnym sposobem przesyłania pieniędzy, są one również ryzykowne. Dzieje się tak dlatego, że przekazy mogą się odbić, co może opóźnić przekazanie środków. Powinieneś unikać ich używania, jeśli nie jesteś z nimi zaznajomiony. Należy również zachować ostrożność, gdy otrzymujemy je od nieznajomych. Jeśli podejrzewasz, że padłeś ofiarą oszustwa, powinieneś złożyć skargę do FTC lub innej agencji ochrony konsumentów.

Zabezpiecz się przed niezapłaconymi prowizjami

Śledzenie swojej sprzedaży to dobry pomysł. Dobrym początkiem jest zrobienie listy klientów i ich danych kontaktowych. Być może nie chcesz być zbyt osobisty. Jeśli to zrobisz, możesz odkryć, że klient, który nie jest dobrym dopasowaniem dla twoich usług. To może być dobra okazja, aby ponownie ocenić swoje podejście. Może to być również dobry moment, aby ponownie rozważyć swoją strategię cenową.

Na przykład, możesz rozważyć nowego pracownika z niższą stawką wynagrodzenia. Alternatywnie, możesz rozważyć wyższą pensję za niższą. Jeśli znajdziesz się w wiązaniu, możesz chcieć skonsultować się z prawnikiem ds. Zatrudnienia. Może to być czasochłonne, ale możesz być zaskoczony liczbą firm, które przyjmą twoją sprawę.

Podobne tematy

Udostępnij